0
Koszyk
0 zł

Nurofen Express Forte ibuprofen 400 mg 30 kapsułek miękkich leki przeciwbólowe


Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta
19,95 zł

producent:
RECKITT BENCKISER POLAND S.A.
rodzaj:
Lek
miara:
30 kaps.
kraj:
POLSKA
EAN:
5909990961207


Opis produktu


Skład
Substancją czynną leku jest ibuprofen – 1 kapsułka miękka zawiera 400 mg ibuprofenu
Substancje pomocnicze to: makrogol 600, potasu wodorotlenek (50% roztwór), żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, woda oczyszczona, czerwień koszenilowa (E124), lecytyna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha
Atrament: Opacode NSP-78-1802 (tytanu dwutlenek (E171), poliwinylu octanoftalan, makrogol 400, amonowy wodorotlenek).

Wskazania i działanie
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu, bolesne miesiączkowanie).
Gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Dawkowanie
dorośli oraz dzieci i młodzież o masie ciała powyżej 40 kg (12 lat i starsi): należy połknąć 1 kapsułkę popijając wodą; w razie potrzeby przyjmować 1 kapsułkę co 6 godzin. Nie należy żuć kapsułki.
dzieci i młodzież: w przypadku dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat, należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie leku jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu.
dorośli: jeśli po upływie 3 dni w przypadku leczenia gorączki lub 4 dni w przypadku leczenia bólu nie nastąpi poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
Przechowywanie
Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w celu ochrony przed wilgocią.

Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.