logo apteki internetowej
tania apteka lublin - logo
koszyk z produktami
0
Koszyk
0 zł

 

    

Vicks AntiGrip Max granulat 14 sasz


Vicks AntiGrip Max granulat 14 sasz
Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta
29,95 zł

producent:

WICK PHARMA ZWEIGNIEDERLASSUNG DER PROCTER & GAMBLE GMBH

rodzaj:

Lek

miara:
14 sasz.
kraj:
NIEMCY
EAN:
5908289660258


Vicks AntiGrip Max granulat 14 sasz - Opis produktu


Wskazania: leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni), obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

Skład: 1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 1000mg, fenylefryny wodorowinian 16mg, chlorfenaminy maleinian 4mg; substancje pomocnicze.

Działanie: przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, zmniejszające obrzęk błony śluzowej nosa, zmniejszające ilość wydzieliny z nosa.

Dawkowanie: doustne:
- dorośli: 1 saszetka co 4-6 godzin (cztery do sześciu razy na dobę). Nie należy stosować więcej niż 6 saszetek w ciągu doby.
- u pacjentów dorosłych o masie ciała poniżej 50kg, pacjentów z zespołem Gilberta (rodzinna żółtaczka niehemolityczna), pacjentów odwodnionych, długotrwale niedożywionych, lub pacjentów z przewlekłą chorobą alkoholową należy stosować następujący schemat dawkowania: 1 saszetka 2-3 razy na dobę w odstępie czasu 6-8 godzin.
Zawartość jednej saszetki rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej, lecz nie wrzącej wody (najlepiej w połowie szklanki wody). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury odpowiedniej do picia.

Przeciwwskazania: uczulenie na substancje czynne lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku; nadciśnienie tętnicze; nadczynność tarczycy; ciężka choroba serca lub tętnic (np. choroba wieńcowa); tachykardia (zbyt szybkie bicie serca); ciężka niewydolność nerek; jaskra; ciężka niewydolność wątroby; jeśli pacjent leczony jest lekiem z grupy inhibitorów monoaminooksydazy, (IMAO) (takimi jak niektóre leki przeciwdepresyjne lub leki stosowane do leczenia choroby Parkinsona) oraz w okresie 15 dni po ich odstawieniu. Lek jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci, ze względu na dużą dawkę paracetamolu.
płatności online w aptece internetowej