Logowanie

Kategorie

porady
platnosc

Koszyk

Produktów: 0
Razem: 0,00 zł

Zdrowa żywność

Kosmetyki naturalne

Nowości

Promocje Producentów

Zestawy z miniproduktami

Producenci polecają

Jesteś 19967879 odwiedzającym

ZNAJDŹ PRODUKT

 
wyszukiwanie zaawansowane

Karta Produktu

Ibuprom Sport 50 mg/g żel 50 g

cena

9,45 zł

 
 
producent:
US PHARMACIA SP. Z O.O.
rodzaj:
Lek
miara:
50 g (tuba)
kraj:
POLSKA
EAN:
5909990675821

Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta
Skład
100 g żelu zawiera: 5 g ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, solketal (2,2-dimetylo-4-hydroksymetylo-1,3-dioksalan), poloksamer 407, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha (Miglyol 812), olejek lawendowy, olejek pomarańczowy, woda oczyszczona.

Wskazania
Zmiany pourazowe związane z uprawianiem sportu.

Bóle powypadkowe (stłuczenia, skręcenia).

Bóle mięśni.

Bóle okolicy lędźwiowej.

Bolesna sztywność barku.

Bóle w przebiegu zwyrodnieniowych chorób stawów.

Reumatyczne schorzenia stawów.

Działanie
Lek o potrójnym działaniu. Zwalcza ból, stan zapalny i obrzęk związany z kontuzją i urazami. Dociera głęboko do bolących miejsc, hamując wytwarzanie prostogladyn odpowiedzialnych za wrażliwość zakończeń nerwowych na ból. Działa bezpośrednio na źródło bólu. Nie dopuszcza do rozwoju stanu zapalnego w miejscu powstania bólu i zmniejsza zaczerwienienie w chorym miejscu. Redukuje opuchliznę bolącego miejsca. Lek przeznaczony dla osób aktywnych, uprawiających sport, a przez to narażonych na kontuzje.

Dawkowanie
Do stosowania miejscowego, na skórę. Jeżeli lekarz nie zalecił innego stosowania, zazwyczaj stosuje się na skórę pasek żelu o długości 4 do 10 cm (2 g do 5 g żelu co odpowiada 100 mg do 250 mg ibuprofenu) i wciera 3 do 4 razy na dobę. W razie konieczności można lek stosować częściej, jednak nie częściej niż co 4 godziny. Dawka dobowa nie powinna przekraczać 12 g żelu (600 mg ibuprofemu).

Przeciwwskazania
Nie stosować w III trymestrze ciąży. W I i II trymestrze nie stosować na większe powierzchnie skóry i przez dłuższy czas. Unikać ekspozycji leczonej powierzchni ciała na działanie promieni słonecznych.

444