0
Koszyk
0 zł

Ibuprom dla Dzieci Forte zaw. doust. 0, 2g/5ml 100ml


Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta
14,79 zł

producent:
US PHARMACIA SP. Z O.O.
rodzaj:
Lek
miara:
100 ml
kraj:
POLSKA
EAN:
5909991217662


Opis produktu


IBUPROM DLA DZIECI FORTE 200 mg/5 ml ZAWIESINA DOUSTNA

Wskazania:
Ibuprom dla Dzieci Forte 200 mg/5 ml jest lekiem w postaci zawiesiny doustnej adresowanym do niemowląt powyżej 3. miesiąca życia i dzieci. Wskazany do stosowania w przypadku bólów różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takich jak: bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych, bóle na skutek ząbkowania czy bóle uszu w stanach zapalnych ucha środkowego; bóle mięsni, stawów i kości na skutek urazów narządu ruchu; bóle na skutek urazów taknek miękkich, bóle pooperacyjne czy bóle po zabiegach stosmatologicznych. Można go również stosować celem obniżenia gorączki różnego pochodzenia.

Właściwości:
Ibuprom dla Dzieci Forte 200 mg/5 ml jako substancję czynną zawiera ibuprofen. Jest on niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), którego działanie polega na zmianie odpowiedzi organizmu na ból, stan zapalny czy podwyższoną temperaturę ciała. Do opakowania dołączony jest dozownik w formie strzykawki 5 ml z podziałką. Dzięki niej znacznie ułatwione jest dawkowanie leku. Lek o smaku truskawkowym.

Skład:
substancja czynna: ibuprofen
pozostałe składniki: sodu benzoesan (E211), kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, sacharyna sodowa, sodu chlorek, hypromeloza 15cP, guma ksantan, maltitol ciekły, glicerol, taumatyna (E 957), aromat truskawkowy, woda oczyszczona

Stosowanie:
Lek przeznaczony do stosowania doustnego.
Niemowlęta od 3. do 6. miesięca życia (5 - 7,6 kg): 3 razy po 1,25 ml w ciągu doby (co odpowiada 150 mg ibuprofenu/dobę).
Niemowlęta od 6. do 12. miesięca życia (7,7 - 9 kg): 3 do 4 razy po 1,25 ml w ciągu doby (co odpowiada 150-200 mg ibuprofenu/dobę).
Dzieci od 1 do 3 lat (10 - 15 kg): 3 razy po 2,5 ml w ciągu doby (co odpowiada 300 mg ibuprofenu/dobę).
Dzieci od 4 do 6 lat (16 - 20 kg): 3 razy po 3,75 ml w ciągu doby (co odpowiada 450 mg ibuprofenu/dobę).
Dzieci od 7 do 9 lat (21 - 29 kg): 3 razy po 5 ml w ciągu doby (co odpowiada 600 mg ibuprofenu/dobę).
Dzieci od 10 do 12 lat (30 - 40 kg): 3 razy po 7,5 ml w ciągu doby (co odpowiada 900 mg ibuprofenu/dobę).
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: dawką rekomendowaną w objawowym leczeniu bólu i gorączki jest 3 razy po 10 ml w ciągu doby, do ustąpienia objawów.

Należy zachować przerwę pomiędzy dawkami 6 do 8 godzin.

Ważne informacje:
Ibuprom dla Dzieci Forte 200 mg/5 ml jest niewskazany u pacjentów, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej ani w połączeniu z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi.
Nie należy leku stosować w III trymestrze ciąży i w czynnej chorobie wrzodowej przewodu pokarmowego.
Lek należy przechowywać w temperaturze pokojowej i po otwarciu zużyć w ciągu 6 miesięcy.
Produkt należy przechowywać w miejscu niweidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opakowanie:
100 ml

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.