0
Koszyk
0 zł

Glucardiamid pastylki do ssania 10 szt.


Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta
9,59 zł

producent:
OMEGA PHARMA POLAND SP Z OO
rodzaj:
Lek
miara:
10 pastyl.
kraj:
POLSKA
EAN:
5909990199419


Opis produktu


Wskazania:
Glucardiamid można stosować pomocniczo w stanach dużego i długotrwałego wysiłku fizycznego. Stanach przewlekłego osłabienia i zmęczenia.

Działanie:
Niketamid działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy. Powoduje zwiększenie wrażliwości ośrodka oddechowego na dwutlenek węgla, podwyższa objętość oddechową i nasila częstość oddechów. Zwiększając częstość uderzeń serca, rzut minutowy serca i ciśnienie w tętnicach płucnych, podwyższa ciśnienie krwi zwłaszcza u osób z hipotensją. Glukoza zawarta w preparacie Glucardiamid służy jako źródło energii dla organizmu.

Skład:
1 pastylka zawiera substancje czynne: Niketamid (125 mg), glukoza (1500 mg)

Dawkowanie:
ssać 4 do 6 tabletek na dobę.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preapratu,tachykardia i poważne zaburzenia rytmu serca, niestabilna dusznica bolesna, nie stosować u dzieci do 12 roku życia.

Działania niepożądane:
Obniżenie progu drgawkowego, uporczywy kaszel, skurcz oskrzeli, ból głowy. Do poważniejszych działań niepożądanych można zaliczyć uczynnienie objawów porfirii, charakteryzujących się napadowymi bólami brzucha, zaburzeniami neurologicznymi oraz psychologicznymi.