logo apteki internetowej
tania apteka lublin - logo
koszyk z produktami
0
Koszyk
0 zł

 

    

Paracetamol zaw. doust. 0, 12 g/5ml 150 g


Paracetamol zaw. doust.  0, 12 g/5ml 150 g
7,95 zł

producent:

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.

rodzaj:

Lek

miara:
150 g (butelka)
kraj:
POLSKA
EAN:
5909990829910


Paracetamol zaw. doust. 0, 12 g/5ml 150 g - Opis produktu


Działanie:
Zawiesina doustna dla niemowląt i dzieci.

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.

Wskazania:
Stany gorączkowe. Bóle związane z wyrzynaniem się zębów, reakcją organizmu na szczepionkę, bóle głowy.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, ciężka niewydolność nerek, choroba alkoholowa. Nie stosować u niemowląt poniżej 3 miesiąca życia.

Dawkowanie:
Dawka jednorazowa: 10-15 mg/kg masy ciała.
Niemowlęta 3-12 miesiąca życia: 2,5-5 ml.
Dzieci 2-6 roku życia: 5-10 ml.
Dzieci 7-12 rok życia: 10-20 ml.
Podawać co 4 godziny, maksymalnie do 4 razy na dobę.

Działania niepożądane:
Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (np. świąd, wysypka). Objawy ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty.

Interakcje:
Nie stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Skład:
Sirupus 120 mg/5 ml
Paracetamolum - 1,94 g
Vehiculum - ad 100,00 g.
płatności online w aptece internetowej