0
Koszyk
0 zł

Qlaira tabl. powl. 28 tabl. (blist. )LEK WYDAWANY NA RECEPTĘ LEKARSKĄ-TYLKO ODBIÓR OSOBISTY


Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta
45,80 zł

producent:
BAYER PHARMA AG
rodzaj:
Lek
miara:
28 tabl. (blister)
kraj:
NIEMCY
EAN:
5909990689293


Opis produktu


Qlaira to skuteczne tabletki antykoncepcyjne zapewniające ochronę przed ciążą, zażywane przez 28 dni. Tabletki Qlaira są wielofazowe i zostały zostały stworzone po to aby jak najdokładniej naśladować zmieniający się poziom hormonów w naturalnym cyklu miesiączkowym. Pigułka Qlaira wytwarza zamienne środowisko reprodukcyjne, zapewniając prawie 100% ochronę, łagodzi bóle okresowe, nieregularne krwawienia oraz zmiany nastrojów. Należy ją zażywać codzienne przez 28 dni cyklu.
W skład tabletki wchodzi walerianian estradiolu (3mg/2mg/2mg/1mg) i dienogest (2mg/3mg). Te syntetyczne hormony w wieloskładnikowych doustnych środkach antykoncepcyjnych zmieniają środowisko układu rozrodczego, czyniąc zapłodnienie prawie niemożliwym. Pierwszy sposób działania pigułki to oddziaływanie hormonów, które „oszukują” ciało do myślenia, że owulacja już nastąpiła, co zapobiega uwolnieniu komórki jajowej z jajników. Ponadto, śluz szyjki macicy staje się gęściejszy, przez co plemniki nie mogą przemieszczać się w kierunku macicy. Ponadto, wyściółka macicy staje się cieńsza, co oznacza, że uwolniona i zapłodniona komórka jajowa nie byłaby w stanie zagnieździć się w ścianie macicy i urosnąć.
Przyjmowanie dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych zapobiega dojrzewaniu i uwalnianiu komórek jajowych z jajników a także zwiększa gęstość śluzu, co utrudnia plemnikom migracje z pochwy do macicy. Pigułka antykoncepcyjna wpływa także na poziom ukrwienia ścian macicy, co stwarza niekorzystne środowisko dla implementacji zapłodnionych komórek jajowych.