0
Koszyk
0 zł

Paracetamol Biofarm tabl. 0, 5 g 20 tabl.


Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta
4,99 zł

producent:
BIOFARM SP.Z O.O.
rodzaj:
Lek
miara:
20 tabl.
kraj:
POLSKA
EAN:
5909990734849


Opis produktu


Skład leku: Jedna tabletka zawiera: paracetamol - 500 mg, Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, stearynian magnezu, sorbitol, poliwidon.

Opis działania: Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Nie działa przeciwzapalnie.

Wskazania terapeutyczne: Stosuje się w bólach różnego pochodzenia m.in. w bólach: głowy (także migrenowych), miesiączkowych, stawowych, mięśniowych, występujących po urazach, po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych. Lek podaje się również w stanach grypopodobnych przebiegających z podwyższoną temperaturą; jest szczególnie przydatny dla osób uczulonych na salicylany. Nie podrażnia błony śluzowej przewodu pokarmowego.

Przeciwskazania: Uczulenie na paracetamol, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, choroba alkoholowa, pierwszy trymestr ciąży.

Zalecane środki ostrożności: Unikać stosowania paracetamolu u alkoholików oraz pacjentów z zaburzeniami wątroby lub nerek. W czasie stosowania paracetamolu nie wolno spożywać żadnych napojów alkoholowych; szczególne zagrożenie uszkodzenia wątroby istnieje u chorych głodzonych.

Interakcje: Paracetamol nasila działanie doustnych środków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny. Łączne podawanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek. Salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu. Rifampicyna, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne i inne leki indukujące enzymy mikrosomalne stosowane łącznie z paracetamolem nasilają ryzyko uszkodzenia wątroby. Paracetamol stosowany łącznie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę. Metoklopramid przyśpiesza a wszystkie cholinolityki opóźniają wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego. Paracetamol nasila działanie ośrodkowe kofeiny.

Ostrzeżenia specjalne: Bez porozumienia z lekarzem nie stosować leku dłużej niż 10 dni.

Dawkowanie: O ile lekarz nie zaleci inaczej : dorośli - 1 tabletka co 3-4 godziny. Maksymalna dawka dobowa przy stosowaniu krótkotrwałym nie powinna przekraczać 8 tabletek na dobę, a przy długotrwałym 5 tabletek na dobę.

Przedawkowanie: Objawy przedawkowania z reguły ujawniają się po dwóch godzinach. Są to: bolesność w okolicy wątroby, żółtaczka. Czasami wcześniej pojawiają się nudności i wymioty.

Sposób postępowania przy przedawkowaniu: a) jeśli pacjent jest przytomny - spowodować wymioty; nie podawać węgla aktywowanego, b) pacjenta jak najszybciej przewieźć do szpitala ponieważ o skuteczności postępowania leczniczego decyduje jak najszybszy kontakt z fachowym personelem medycznym. Antidotum (odtrutka): do 24 godzin po przedawkowaniu: N-acetylocysteina, metionina. Przedawkowany paracetamol może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby szczególnie u osób, które wcześniej się głodziły lub u osób nadużywających alkoholu.

Działania niepożądane: W rzadkich przypadkach nadwrażliwości osobniczej mogą wystąpić: - skórne odczyny alergczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień, - zaburzenia ze strony układu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty. Sporadycznie może wystąpić: trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza. Przedawkowanie powoduje upośledzenie czynności wątroby oraz nerek. Nie stosować leku po upływie terminu ważności.