0
Koszyk
0 zł

Paracetamol 0, 5g x 10 czopków doodbytniczych


Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta
4,80 zł

producent:
FARMINA SP. Z O.O.
rodzaj:
Lek
miara:
10 czop. (blist.)
kraj:
POLSKA
EAN:
5909990265725


Opis produktu


Skład
1 czopek zawiera :
substancję czynną w dawce:
Paracetamol 80 mg, 125 mg, 250 mg lub 500 mg


Działanie
Preparat zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godz. Działanie przeciwgorączkowe 6-8 godz.

Wskazania
Bóle różnego pochodzenia, stany gorączkowe

Dawkowanie
U dzieci dawkę ustala się wg masy ciała (przeciętna jednorazowa dawka wynosi 10-15mg/kg masy ciała). Pojedynczą dawkę można podawać 4 razy na dobę nie częściej niż co 4 godziny.

Dawki jednorazowe:


Stosowanie u dzieci poniżej drugiego roku życia powinno być zalecone przez lekarza. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla osób dorosłych w przypadku leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a długotrwałego 2,6 g. Dorośli jednorazowo 500 mg. W razie potrzeby powtarzać 3-4 razy na dobę.


Opakowanie
10 sztuk

Status administracyjno-prawny
Preparat dostępny bez recepty

Grupa terapeutyczna
Niesterydowe leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne

Forma
Czopki
ACL