0
Koszyk
0 zł

Ruskorex czop. doodbyt. (0, 025g+0, 025g)/2g


Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta
24,35 zł

producent:
ANGELINI PHARMA POLSKA SP. Z O.O
rodzaj:
Lek
miara:
10 czop.
kraj:
POLSKA
EAN:
5909990912711


Opis produktu


Skład
1 czopek zawiera:
substancje czynne:
ruskogeniny 0,025 g,
chlorowodorek tetrakainy 0,025 g
substancje pomocznicze:
polisorbat 60, triglicerydy o średniej długości łańcucha (gat. Migliol 812 lub równoważny), skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, tłuszcz stały.

Działanie
Ruskogeniny otrzymywane są z kłączy ruszczyka kolczastego (Ruscus aculeatus), działają miejscowo przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i uszczelniająco na naczynia krwionośne. Tetrakainy chlorowodorek jest środkiem miejscowo znieczulającym.

Wskazania

Lek stosuje się doodbytniczo w objawach świądu i bólu okolicy odbytu, w stanach zapalnych błony śluzowej odbytnicy, w zapalniu zakrzepowym guzków krwawniczych, do łagodzenia świądu odbytu występującego z innych przyczyn. W leczeniu uzupełniającym po zabiegach chirurgicznych przetok okołoodbytniczych i guzków krwawniczych.

Dawkowanie
lek przeznaczony dla osób dorosłych. Stosować doodbytniczo. 1 czopek, 1 do 2 razy na dobę. Czopki stosować po wypróżnieniu. Jednorazowa terapia nie powinna trwać dłużej niż 2 tygodnie. U osób w podeszyłm wieku przed rozpoczęciem leczenia zalacana jest konsultacja z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować leku RUSKOREX w przypadku nadwrażliwości na ruskogeniny, tetrakainę lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane:
Niekiedy może wystąpić nasilenie pieczenia w okolicy odbytu na początku stosowania leku. Ponadto mogą wystąpić luźne stolce.