0
Koszyk
0 zł

Nurofen dla dzieci Forte ibuprofen zawiesina 200 mg na 5 ml o smaku pomarańczowym 100 ml leki przeci


Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta
22,99 zł

producent:
RECKITT BENCKISER POLAND S.A.
rodzaj:
Lek
miara:
100 ml (butelka)
kraj:
POLSKA
EAN:
5909991222833


Opis produktu


Skład
Substancja czynna: ibuprofen
5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu.

Wskazania i działanie
•Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego)
•Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych; bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwerężenia, skręcenia); bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne; bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania; bóle głowy; bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
•Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo przez hamowanie cyklooksygenazy prostaglandynowej. Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po około 1-2 h. W 90% wiąże się z białkami osocza. Przenika do jam stawowych, gdzie stężenie leku utrzymuje się stosunkowo długo, nawet po zmniejszeniu stężenia we krwi. Metabolizowany jest w wątrobie do pochodnych hydroksylowych i karboksylowych. T0,5 wynosi 2 h. Wydalany jest z moczem w 60-90% w postaci metabolitów; nie wykazuje tendencji do kumulacji w organizmie.

Dawkowanie
Zazwyczaj stosowana dawka leku to:
Wiek 3-6 miesięcy (masa ciała powyżej 5 kg): 1,25 ml 3 razy na dobę; 6-12 miesięcy (masa ciała 8-10 kg): 1,25 ml 3 do 4 razy na dobę; 1-3 lata (masa ciała 10-15 kg): 2,5 ml 3 razy na dobę; 3-6 lat (masa ciała 15-20 kg): 3,75 ml 3 razy na dobę; 6-9 lat (masa ciała 20-30 kg): 5 ml 3 razy na dobę; 9-12 lat (masa ciała 30-40 kg): 7,5 ml 3 razy na dobę.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu oraz inne NLPZ. Występująca w przeszłości astma, reakcje skurczowe oskrzeli, nieżyt nosa, pokrzywka - po kwasie acetylosalicylowym lub innych NLPZ. Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy. III trymestr ciąży. Ostrożnie stosować u dzieci z niewydolnością nerek, układu krążenia lub zaburzeniami czynności wątroby, z astmą oskrzelową lub nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy, przyjmujących leki hipotensyjne, moczopędne, nasercowe i psychotropowe. Ze względu na zawartość maltitolu w zawiesinie należy zachować szczególną ostrożność u osób z dziedziczną nietolerancją fruktozy.