0
Koszyk
0 zł

Endvir Simplex 5 ml


Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta
8,15 zł

producent:
VITIS PHARMA
rodzaj:
Wyrób medyczny inny
miara:
5 ml
kraj:
POLSKA
EAN:
8033300190548


Opis produktu


ENDVIR SIMPLEX

Wskazania:
Endvir Simplex to preparat przeznaczony to stosowania wspomagającego w leczeniu zakażeń wywołanych przez wirusa opryszczki (herpes simplex). Przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 3. roku życia.

Właściwości:
Endvir Simplex to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania miejscowego. Jako substancję czynną zawiera laktoferynę 6%. Laktoferyna jest wielofunkcyjnym białkiem należącym do grupy transferryn, które wykazuje duże powinowactwo do jonów żelaza. Laktoferyna występuje na błonach śluzowych i w ich bezpośrednim sąsiedztwie, jednocześnie chroniąc organizm przed wnikaniem drobnoustrojów chorobotwórczych. Wykazuje ona działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne oraz przeciwnowotworowe. Krem Endvir Simplex należy nakładać na zmienione chorobowo miejsca oraz otaczająca je skórę. Zastosowany w odpowiednim momencie preparat przeciwdziała rozwiinięciu się opryszczki lub sprawia, że jej przebieg jest łagodniejszy i krótszy.

Skład:
Woda, wazelina medyczna, alkohol cetylostearylowy, laktoferyna, alkohol cetylowy, olej mineralny, ceteareth-20, imidazolidynylomocznik, dehydrooctan sodu, bronopol, sól sodowa EDTA.

Stosowanie:
Endvir Simplex należy stosować 3 razy dziennie, aż do całkowitego ustąpienia objawów.
Stosowanie preparatu należy rozpocząć jak najszybciej od pojawienia się zmian chorobowych. Najlepiej w chwili zauważenia pierwszych objawów infekcji, takich jak ból i (lub) uczucie pieczenia i (lub) świąd, lub też w momencie wystąpienia pierwszych zmian.

Ważne informacje:
W czasie ciąży i okresu karmienia piersią preparat powinien być stosowany wyłącznie pod kontrolą lekarza.
Produkt należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
Chronić przed światłem.
Nie wdychać, unikać kontaktu kremu z oczami i nie połykać.
W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.
Nie stosować produktu, w przypadku gdy opakowanie jest naruszone/uszkodzone.

Opakowanie:
tubka - 5 ml