0
Koszyk
0 zł

Tantum Verde smak miodowo-pomarańcz. pasty 20 pastyl.


Zdjęcie ma charakter informacyjny. Rzeczywisty wygląd produktu może się różnić od prezentowanego na zdjęciu. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne zmiany w wyglądzie produktu dokonane przez producenta
17,95 zł

producent:
AZIENDE CHIMICHE RIUNITE ANGELINI FRANCESCO A.C.R.A.F. S.P.A
rodzaj:
Lek
miara:
20 pastyl.
kraj:
WŁOCHY
EAN:
5909990933624


Opis produktu


Wskazania:
Tantum Verde pastylki o smaku miodowo-pomarańczowym wskazane są do stosowania przy dolegliwościach i objawach, takich jak: ból, zaczerwienienie, obrzęk związane ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła.

Właściwości:
Preparat do stosowania miejscowego o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, miejscowo znieczulającym i antyseptycznym. Hamuje powstawanie zmian w naczyniach, wywoływanych przez pobudzone, przylegające lub przemieszczające się leukocyty. Działa stabilizująco na błony komórkowe. Hamuje przepuszczalność włośniczek, co odpowiada za efekt przeciwobrzękowy. Dobrze przenika przez błony śluzowe gromadząc się w tkankach zmienionych zapalnie. W minimalnym stopniu wchłania się do krążenia ogólnego.

Sposób użycia:
1 pastylkę 3-4 razy dziennie. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 7 dni.

Skład:
1 pastylka zawiera 3 mg chlorowodorku benzydaminy.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować pastylek u osób chorych na fenyloketonurię (zawierają aspartam).

Działania niepożądane:
Mogą wystąpić: drętwienie lub utrata czucia w miejscu zastosowania. Rzadko uczucie kłucia lub mrowienia. W pojedynczych przypadkach: łagodne pieczenie błony śluzowej lub działania ogólne (nudności, wymioty, ból i zawroty głowy). Długotrwałe stosowanie może spowodować reakcję uczuleniową.

Opakowanie: 20 pastylek