Opis produktu
Opis
Jest tradycyjnym, złożonym, roślinnym produktem leczniczym o najdłuższej tradycji w lecznictwie polskim i należącym do najcenniejszej i wielowiekowej spuścizny farmacji europejskiej.
Dawkowanie
Doustnie pomocniczo w łagodzeniu objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie: 10-15 kropli preparatu na cukrze lub na miodzie, do 3 razy dziennie, w zaburzeniach trawienia i niestrawności: 10-15 kropli preparatu w 1/2 szklanki wody, do 3 razy dziennie.
Do sporządzenia inhalacji parowej: w nieżytach górnych dróg oddechowych z towarzyszącym kaszlem: 1/2 - 1 łyżeczki preparatu (2,5-5ml) na filiżankę (150-200ml) gorącej wody, wykonać inhalację wdychając opary do ochłodzenia roztworu. Do 3 razy na dobę.
Do płukania jamy ustnej i gardła: w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej, bólach gardła, chrypce, pomocniczo w aftach i stanach zapalnych dziąseł: 1/2 łyżeczki preparatu (ok. 2,5ml) w 1/2 szklanki letniej wody, płukać 3 razy dziennie, zapobiegawczo: 5-7 kropli preparatu w 1/3 szklanki letniej wody, do 2 razy dziennie.
Miejscowo na błony śluzowe jamy ustnej: w pojedynczych łagodnych zmianach zapalnych i owrzodzeniach błony śluzowej jamy ustnej np. afty: nanosić kilka kropli preparatu przy pomocy patyczków higienicznych.
Miejscowo na skórę: w świądzie i w podrażnieniu skóry po ukąszeniach przez owady lub dotknięciu pokrzyw: nanosić w wacie kilka kropli preparatu.
Miejscowo do nacierania: w bólach głowy o charakterze migrenowym do nacierania czoła i skroni: wcierać kilka kropli preparatu. W przeziębieniach i objawach grypy z towarzyszącym nieżytem górnych dróg oddechowych do nacierania szyi, karku, klatki piersiowej i pleców: wcierać 10-15 kropli preparatu.
Miejscowo do masażu w bólach stawowo-mięśniowych i dolegliwościach reumatycznych oraz w celu ukrwienia skóry: wmasować w skórę od kilku kropli do 12 łyżki stołowej preparatu w zależności od masowanej powierzchni aż do uzyskania rozgrzania. Okryć ciepło.
Działanie
Składniki wykazują działanie: przeciwzapalnie, przeciwbólowo, antyseptycznie i rozkurczające w schorzeniach górnych dróg oddechowych, nieżytach i stanach zapalnych gardła, krtani, zatok przynosowych, kaszlu, chrypce stosowany w postaci inhalacji lub płukań. Podany w postaci rozpylań lub płukań na zmienioną chorobowo śluzówkę jamy ustnej i dziąseł, w nawracającej aftozie i w schorzeniach towarzyszących paradontozie wykazuje działanie antyseptyczne, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Działa rozkurczająco i regulująco w zaburzeniach trawienia na tle infekcyjnym. Dzięki zawartości olejku z melisy działa uspokajająco na system nerwowy i stosowany jest w migrenach i napięciu nerwowym. Zastosowany na skórę działa antysetycznie, zmniejsza podrażnienia i świąd po ukąszeniu owadów.
Skład
100g płynu zawiera: mentol 1,5g, olejek melisy lekarskiej 0,34g, olejek cynamonowca chińskiego 0,465g, olejek goździkowy 0,29g, olejek cytrynowy 0,29g, olejek osnówki muszkatołowca 0,26g, olejek tymianku pospolitego 0,24g, olejek kolendry siewnej 0,24g, olejek miętowy 0,375g . Lek zawiera 57-63% etanolu.
Dodatkowe informacje
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu